Přečtěte si rozhovor na téma Kamenný olej a jeho použití, o který jsme požádali rehabilitačního lékaře MUDr. Miloslava Kadlece.Vaše dotazy a zkušenosti

Vaše nejčastější dotazy se týkají použití přípravků, jejich vlastností, doby použitelnosti a  složení.

Rádi odpovíme i na Vaši otázku, uveřejníme Váš názor nebo zkušenost s kamenným olejem. Pište, prosím na e-mail: info@kamenny-olej.cz.

V červnu jsme od Vás objednali produkty s kamenným olejem a jsou opravdu skvělé, synovi po nich ekzém prakticky vymizel a výborně sedí i mně - a navíc ty méně koncentrované krásně voní, takže jsme si je zamilovali celá rodina. Rádi přispějeme k povědomí o Vašich produktech a jejich kvalitě - považujeme je za malý zázrak :)
Jana S. ze sev. Moravy, s rodinou

 

Mám artrózu, špatně se pohybuju, všechno mě bolí. Který z výrobků je pro mě vhodný?dreamstime_l_31486745.jpg

Nejpříjemnější pro Vás bude koupel ve vaně s přídavkem 3 lžic černého oleje Kamenný olej pro termální koupele. Uvolní klouby a zmírní bolesti (akutní i chronické). Olej je přírodní, působí jako lázeň v termálech a může se opakovat denně, nejlépe večer, v průběhu dvou týdnů.

 

Nemám vanu, nemůžu použít olej do koupele. Co jiného mi pomůže od revmatických bolestí?

Vyzkoušejte Tyrolskou domácí mast. Dobrá je i jako zábal na noc (nanést na postižené místo, překrýt potravinářskou fólií a zabalit do suchého nahřátého ručníku). Důležité je teplo a klid.

 PIX_koupel_272x204l.jpg

 

Už asi rok mě po umytí mým šamponem proti lupům svědí hlava.
dream_vlasy_285x192.jpg
Zkuste Vlasový šampon s kamenným olejem - je stoprocentně bez konzervantů a nedráždí pokožku hlavy. Regeneruje a pomáhá také proti suché kůži, takže odstraní i lupy.


Bojím se, že mi černý olej do koupele zničí vanu. Jak ji mám chránit?

Vana žádnou zvláštní péči nepotřebuje. Olej je ve vodě rozpustný a nemastný, takže ji neumaže a odtokový systém nepoškodí. Po koupeli stačí běžná údržba vany obvyklými čisticími prostředky.


Mám lupy. Jak se jich zbavím?

Nejjemnější péči poskytuje VITAL šampon, který neobsahuje žádné chemikálie.

 

dream_ruce_283x189.jpg
V zimě mi praská kůže na rukou a bolestivé trhliny se špatně hojí. Už jsem vyzkoušela kdeco…

Rozhodně zkuste, jak působí Modřínový balzám. Je ideální na suchou hrubou kůži, která zejména v zimě praská. Balzám ji změkčí, prokrví a pomůže i hojit bolestivé praskliny.

 

Můžu používat Měsíčkový krém i na obličej?

Ano, je to jemný krém bez konzervantů s přídavkem měsíčku lékařského. Má zklidňující účinky, je vhodný zejména pro suchou pokožku nebo citlivou pleť se sklonem k podráždění.

 

Občas trpím blokádami svalstva a bojím se masáží. Bude mi stačit horká kamenná koupel?

Koupel je dobré kombinovat se zábaly. Nahřejí se v horké vodě, přiloží na postižené místo, překryjí nahřátým ručníkem a nechají působit alespoň 30 minut.
Pixmac000080968441.jpg

 

Koupila jsem si Tyrolskou mast na ztuhlá kolena, ale ona tak divně páchne, že ji radši nepoužívám. Existuje něco stejně účinného?

PIX_kolena_265x177.jpgDoporučujeme i Kamenný olej pro termální koupele nebo lokální ošetření olejem Fossil. Ale zkuste ještě místo každodenního mazání jednorázový zábal: natřete kolena silnější vrstvou Tyrolské masti, zabalte do fólie a teplé deky a nechte mast působit do rána. Mast nejvíc účinkuje v klidu a teple, nejlépe pár hodin pod peřinou.

Proč mám ležet v kamenné koupeli půl hodiny?

Aby se organická síra obsažená v kamenném oleji dobře vstřebala k bolavým kloubům. Toho dosáhnete teplotou koupele a její délkou. Horkou vodu můžete během lázně dolévat.

 

Zdenka Andrýsková - www.stromovavila.cz
Tyrolskou mast s kamenný olejem jsem si namazala na rozsáhlé podlitiny po natrženém svalu na stehně, obvázala mikrovlnou fólií a zabalila na dvě hodiny do ručníku. Bolest ustoupila velice rychle, do tří dnů podlitiny zcela zmizely.
Doporučuji.


Petr Vondráček
Jsem amatérský sportovec, je mi 52 let. Poslední dobou mě po fotbale nepříjemně bolela lýtka, tak jsem dal na radu kamaráda a používám Regenerační tonikum. Bezprostředně po zápase nebo v zimě po běžkách si nohy tonikem namasíruju a nechám ho chvíli působit. Příjemně ochlazuje a uvolní bolesti. Je to rychlá pomoc, doporučuju.


S využitím informací výrobce Tiroler Steinölwerke Albrecht a rakouských rehabilitačních a wellness center a také e-mailové korespodence na www.kamenny-olej.cz.